Strona główna Szczecinek Ministrowie przed szczecineckim dworcem

Ministrowie przed szczecineckim dworcem

We wtorkowe popołudnie z przedstawicielami lokalnych mediów oraz mieszkańcami Szczecinka spotkało się troje parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, każdy dodatkowo przynajmniej w randze wiceministra: Andrzej Adamczyk, Małgorzata Golińska oraz Paweł Szefernaker. Politykom towarzyszyli mieszkańcy Szczecinka oraz ościennych miejscowości.

Konferencja prasowa odbyła się nieprzypadkowo przed szczecineckim dworcem, który modernizowany jest dzięki ogromnym dotacjom rządowym, a wcześniej został nieodpłatnie przekazany na rzecz miejscowego samorządu. Podkreślali to jednym głosem Minister Infrastruktury, Wiceminister Klimatu i Środowiska, a także Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przypomnijmy, że na kolejowym obiekcie trwają już zaawansowane prace, które z drobnym poślizgiem wystartowały po piątym przetargu. Pracami remontowymi na zabytkowej stacji zajmie się firma ADEXBUD PMB z Obornik, która wyceniła swoje usługi na sumę nieco ponad 22,5 mln zł. Gros tych środków pochodzi z dwóch dotacji w wysokości 1,66 mln zł z Narodowego Programu Inwestycji Lokalnych oraz 11,5 mln zł z Polskiego Ładu. Więcej na ten temat w naszym materiale video.