Strona główna Szczecinek Mistrz pięcioboju szkolił w Szczecinku

Mistrz pięcioboju szkolił w Szczecinku

Do Szczecinka zawitał w sobotę Marcin Filipiak – mistrz świata i wielokrotny medalista w kettlebell, a także uznany instruktor i trener tej dyscypliny sportu. Gorzowianin nad Trzesiecko przybył szkolić podopiecznych innej mistrzyni, czyli Anny Gąsiorowskiej.

Specjalizacją sportowego gościa jest pięciobój – oczywiście nie ten tradycyjny, ale w wydaniu z odważnikami. To nowa i ekscytująca odmiana rywalizacji zaproponowana przez arcymistrza Walerego Fedorenkę, szybko rozwijająca się w obrębie całej Europy. Dzięki specjalnie opracowanej metodzie punktacji umożliwia uniwersalne porównanie kobiet i mężczyzn. Co ważne, aby móc mierzyć się w tej rywalizacji z najlepszymi nie trzeba być najsilniejszym. Kilku z trenowanych przez Annę Gąsiorowską zawodników już zadeklarowało chęć doskonalenia się w tej kategorii i rozpocznie niedługo regularne przygotowanie pod tym kątem do zawodów.

A jeśli ktoś chciałby dołączyć do szczecineckiej ekipy i choćby poprzez rekreacyjne treningi zacząć wzmacniać swoje ciało to wystarczy, że zgłosi się do szczecineckiej trenerki i zawodniczki: Anna Gąsiorowska- Dietetyka/Dietoterapia/Trener/ Instruktor/ Zawodnik. Przypomnijmy, że szczecinecczanka może pochwalić się licznymi sukcesami sportowymi, m.in. tytułem wicemistrzyni świata. Ubiegły sezon również był dla naszej reprezentantki bardzo udany – więcej na ten temat w naszym materiale video.