Strona główna Szczecinek Mistrzostwo kraju dla Zuzanny Gaczyńskiej

Mistrzostwo kraju dla Zuzanny Gaczyńskiej

Świętokrzyskie Starachowice były w miniony weekend miejscem rozgrywania kickboxingowych Mistrzostw Polski Low Kick Juniorów i Młodzieżowców. W imprezie wystartowało blisko 350 zawodników z całego kraju, a wśród nich trzy zawodniczki Akademii Sportów Spider Szczecinek.

Mimo braku medalu, debiut Gai Kłosowskiej można zaliczyć do udanych, przede wszystkim ze względu na postawę i styl w walce przeciwko reprezentantce gospodarzy. Walkę przegrała, ale dodać należy, że odbyło się to niejednogłośną decyzją sędziów (2:1).

Równie dobrze zaprezentowała się Melania Czerwonka, która już w pierwszej walce trafiła na dobrze znaną (i niestety mocno utytułowaną) rywalkę z poprzednich imprez, wielokrotną mistrzynię kraju Polski. Zawodniczka ze Szczecinka ostatecznie przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju.

Najlepiej spośród naszych reprezentantek zaprezentowała się Zuzanna Gaczyńska, która w przerwie pomiędzy maturalnymi egzaminami pewnie wygrała oba swoje pojedynki. W jej walkach nie było ani chwili niepewności – relacjonuje Bartłomiej Mienciuk, opiekun naszych reprezentantów, jednocześnie dodając – Choć walki przebiegały w bardzo tempie to jednak Zuza cały czas utrzymywała prowadzenie, co zresztą docenili organizatorzy oraz trenerzy kadry narodowej odznaczając ją tytułem najlepszej zawodniczki w kategorii młodzieżowców.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za doping. Już za niedługo ruszamy na najważniejszą imprezę dla naszych kadetów i po kolejne nominacje na Mistrzostwa Świata – kończy popularny Wega.