Strona główna Szczecinek Młodzież rozmawiała o miłości

Młodzież rozmawiała o miłości

Pod koniec zeszłego roku przedstawiciele Centrum Zdrowia Psychicznego w Szczecinku zorganizowali spotkanie edukacyjne z uczniami I LO im. Ks. Elżbiety poświęcone tematowi emocji. Cieszyło się ono tak dużym zainteresowaniem, że postanowiono zorganizować kolejne, tym razem dotyczące jednej z najpiękniejszych emocji czyli miłości. Dzisiejsza prelekcja idealnie zbiegła się tematycznie z wielkim świętem zakochanych obchodzonym już za kilka dni.

Zbliżające się walentynki to najlepszy czas, aby eksperci mogli porozmawiać z młodzieżą o miłości. Jak odróżnić ją od zauroczenia, zakochania czy fascynacji? Kiedy rodzi się jedno z najpiękniejszych uczuć i jak je rozpoznać? Czy miłość od pierwszego wejrzenia istnieje naprawdę, czy może to tylko mit? M.in. o tym z uczniami Elki psychologowie i terapeuci z Centrum Zdrowia Psychicznego rozmawiali dziś na auli.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie dotyczyło emocji i cieszyło się tak dużym zainteresowaniem uczniów, że uczestnicząca w nim prezes szczecineckiego szpitala Aneta Bibik-Mularczyk obiecała, że podobne „pogadanki” odbywać się będą cyklicznie. Zgodnie z zapowiedzią, w planach jest już więc też kolejne, które tym razem będzie sąsiadowało terminem (oraz oczywiście tematyką) Ogólnopolskiemu Dniu Walki z Depresją (obchodzony 23 lutego).