Strona główna Szczecinek Na pomoc braciom mniejszym

Na pomoc braciom mniejszym

Foto: Straż Miejska w Szczecinku / fb

Mimo naturalnego przystosowania, coraz trudniejsze warunki pogodowe to także niezwykle ciężki okres dla wszystkich wolno żyjących zwierząt. Tylko w ubiegłym tygodniu miejscy strażnicy czterokrotnie podejmowali interwencje wobec naszych braci mniejszych, z czego dwa razy w miniony weekend.

Pierwsza z nich miała miejsce w sobotę. W dniu 10.12.2022 r. około godziny 22:45 dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie o łabędziu zaplątanym w trzcinach. Strażnicy uwolnili ptaka, ale z uwagi na jego stan został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej – wyjaśnia Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku.

Ledwie kilka godzin później do siedziby strażników przy ul. Karlińskiej wpłynęło kolejne zawiadomienie. W dniu 11.12.2022 około godziny 00:55 dyżurny Policji zgłosił, że w okolicy ulic Strefowej i Leśnej znajduje się potrącona sarna. Strażnicy złapali zwierzę, które następnie przewieźli do lekarza weterynarii – dodaje szef szczecineckich strażników.

W okresie od 5.12.2021 r. do 11.12.2022 r. strażnicy podjęli 97 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 13 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 53 interwencji. Dwie osoby zostały doprowadzone do miejsc zamieszkania, jedna osoba została przekazana Policji. Strażnicy zastosowali blokady na koła 24 samochodów i pomogli w uruchomieniu 11 samochodów.