Strona główna Szczecinek Na zamkowy pomost wróci porządek

Na zamkowy pomost wróci porządek

Przed nami prawdopodobnie ostatnie dni z opcją raczenia się alkoholem na pomoście przy Zamku Książąt Pomorskich. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Szczecinek burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zapowiedział sesję nadzwyczajną jeszcze w tym miesiącu, na której zniesiona ma być możliwość spożywania napojów procentowych na jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście.

Zarówno Straż Miejska jak i Policja uważają, i ja mam takie samo zdanie, że powinniśmy wycofać zgodę na spożywanie alkoholu wokół zamku, a przede wszystkim na pomoście – mówił w trakcie obrad Burmistrz Miasta Szczecinek, jednocześnie dodając – To się nie sprawdziło. Tyle osób sygnalizowało problem, że należy go w sposób jednoznaczny rozwiązać.

Alkohol na piętrowym pomoście można legalnie spożywać od roku 2019. Od tego czasu uwielbiany przez mieszkańców i turystów obiekt był miejscem niezliczonych interwencji służb porządkowych, głośnych awantur, a nawet bójek w których poszkodowane były osoby postronne. Nietrzeźwi wandale nie oszczędzali również miejscowej infrastruktury – m.in. nagminne było wrzucanie do Trzesiecka znajdujących się na pomoście leżaków.