Strona główna Szczecinek Niebezpiecznie na szczecineckim dworcu

Niebezpiecznie na szczecineckim dworcu

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na szczecineckim dworcu, gdzie pod koniec ubiegłego tygodnia do mężczyzny grożącego popełnieniem samobójstwa skierowano patrol Straży Miejskiej.

W dniu 23.03.2023 r. około godziny 15:55 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie przebywającym w poczekalni dworca PKP, który groził, że odbierze sobie życie – wyjaśnia Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, Grzegorz Grondys, jednocześnie dodając – Jak oświadczyła zgłaszająca, o fakcie tym poinformowała funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei, którzy tam przebywali przez cały czas aż do zakończenia interwencji. Ci z kolei mieli zignorować zgłoszenie odpowiadając, że miasto przejęło dworzec, więc należy sprawę zgłosić do straży miejskiej.

Na miejscu strażnicy zastali wspomnianego mężczyznę, który groził, że rzuci się pod najbliższy pociąg. Twierdził też, że leczy się psychiatrycznie – uzupełnia szef szczecineckich strażników. Do jego obezwładnienia musiano użyć środków przymusu bezpośredniego. Po umieszczeniu w radiowozie, mężczyzna z własnych sznurówek zrobił pętlę i próbował założyć ją sobie na szyję. Strażnicy przewieźli mężczyznę do szpitala, gdzie musiano go unieruchomić zostawiając pod opieką lekarza.