Strona główna Szczecinek Niebieskie Igrzyska w Makusiu

Niebieskie Igrzyska w Makusiu

Kwiecień w Przedszkolu Publicznym im. Kornela Makuszyńskiego zdominował kolor niebieski. Wszystko za sprawą udziału szczecineckiej placówki w konkursie Niebieskie Igrzyska organizowanym przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie wrażliwości i świadomości w sferze zaburzeń z zakresu spektrum autyzmu, a także kształtowanie prospołecznych postaw obywatelskich opartych na szacunku i tolerancji wśród najmłodszych. Realizowane jest ono przez pracowników Makusia nie tylko w domowej placówce, ale też w oddziałach przedszkolnych podstawówek w ościennych miejscowościach, m.in. w Turowie oraz Parsęcku.

W ramach projektu odbywają się chociażby zajęcia warsztatowe Jesteśmy różni i pomagamy sobie, w trakcie których dzieci uczą się dostrzegać zarówno różnice jak i podobieństwa między sobą. Gościem specjalnym jednej z sesji była posłanka na Sejm RP Renata Rak (zawodowo pedagog), która konkursowe działania kadry Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego objęła swoim patronatem.

Na finał Niebieskich Igrzysk w Szczecinku zaplanowano prawdziwe igrzyska, które oczywiście przybiorą formę dużych zawodów sportowych dla dzieci.

Więcej szczegółów w naszym materiale video.