Strona główna Szczecinek Niebo potrafi być pasjonujące

Niebo potrafi być pasjonujące

Za nami pierwsze spotkanie realizowane w ramach projektu Pasjonauci. W siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior mogliśmy przekonać się jak bardzo fascynujące procesy zachodzą prawie codziennie nad naszymi głowami.

Premierowym gościem Pasjonautów był Radosław Filipek, autor zdjęć dokumentujących przeróżne zjawiska zachodzące na niebie oraz znany w naszym regionie popularyzator wiedzy o ciałach niebieskich. Autor niezwykle lubianego przez lokalną społeczność fanpage’a Astroszczecinek opowiedział przybyłym na spotkanie gościom nie tylko o genezie pasji do wykonywania zdjęć nocnego nieba, ale też m.in. zademonstrował jak wygląda taki proces, przy okazji prezentując mnóstwo fotografii swojego autorstwa.

Pasjonauci to projekt dwóch uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku, który jest elementem olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jego autorki – Lila Pachucka i Alicja Żebrowska – już dziś zapraszają na kolejne spotkania organizowane w ramach przedsięwzięcia. Gościem kolejnego będzie Piotr Rozmus, autor bestsellerowych kryminałów takich jak Piętno mafii czy też najnowszego Próba sił.