Strona główna Szczecinek Niemieccy uczniowie w Zespole Szkół nr 2

Niemieccy uczniowie w Zespole Szkół nr 2

Jak co roku, w maju Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV gości uczniów z Elly-Heuss-Knapp-Schule, czyli szkoły partnerskiej z Neumünster. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były aktywności dla umysłu, ciała i duszy.

Przez tydzień młodzież integrowała się i spędzała aktywnie czas uczestnicząc w warsztatach jogi, breakdance’u oraz tworzenia świec, a także zajęciach sportowych z tenisa ziemnego, wycieczce rowerowej i survivalu w lesie. Ukoronowaniem spotkania był wyjazd do Gdańska, gdzie poza zwiedzaniem miasta uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Hevelianum oraz udali się na kręgle.

Udział w wymianie młodzieży to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, nabycia międzykulturowych doświadczeń, przełamania własnych barier czy też zerwania z utartymi wzorcami i stereotypami. To także szansa na spotkanie z inną kulturą i poszerzenie horyzontów myślowych, a także nawiązanie nowych znajomości.

Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV współpracuje z Elly-Heuss-Knapp-Schule od 2006 roku. Rokrocznie grupa polskich uczniów bierze udział w polsko-niemieckich projektach spędzając razem w sumie dwa tygodnie – tydzień w Polsce i tydzień w Niemczech.

Spotkania są możliwe dzięki dotacji z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Info: Zespół Szkół nr 2 w Szczecinku

REKLAMA