Strona główna Szczecinek Noc Muzeów w szczecineckim Muzeum Regionalnym

Noc Muzeów w szczecineckim Muzeum Regionalnym

Tegoroczna Noc Muzeów w Szczecinku była podwójna. W sobotę przed tygodniem miejscowe Muzeum Regionalne było otwarte w do późnych godzin nocnych, a w minioną zorganizowało „właściwe” święto muzealników. Wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo atrakcji, w tym otwarcie nowej, fascynującej wystawy czasowej poświęconej Kampanii włoskiej z 1944 roku.

Innych atrakcji w ramach wydarzenia również nie brakowało. Wydarzenie rozpoczął krótki recital Magdaleny Szuby, której akompaniowała koleżanka ze szczecineckiej Szkoły Muzycznej Anna Mendonca. Za sprawą Henryka i Michała Kosiłowiczów na muzealnym trawniku pojawiły się dwa zabytkowe pojazdy, szeroko wykorzystywane na froncie II wojny światowej – amerykański motocykl wojskowy Harley-Davidson, a także terenowy Willys, czyli pierwsze auto terenowe świata. Co ciekawe, ten ostatni przybył w malowaniu właśnie Kampanii włoskiej!

W dalszej części Nocy Muzeów, wewnątrz budynku Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich przygotowało dla starszych zwiedzających prelekcję na temat historii, barw i tradycji swojej macierzystej jednostki, zaś najmłodsi oddali się rywalizacji w planszową grę bitewną World of Tanks. Całość zakończyło wspólne ognisko z obowiązkowym pieczeniem kiełbasek.