Strona główna Szczecinek Nowe wozy szczecineckich strażaków

Nowe wozy szczecineckich strażaków

Szczecineccy strażacy oficjalnie już zaparkowali w swojej remizie dwa nowe wozy. Wczorajszego popołudnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku odbył się uroczysty apel zwołany z okazji przekazania samochodów marek MAN oraz Mitsubishi.

Pierwszy z nich to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wodnym o pojemności 5 tysięcy litrów na podwoziu MAN TGM 18.320 zabudowany przez firmę Stolarczyk, którego zakup opiewał na kwotę 1,23 mln zł. Był on dofinansowany z budżetu państwa (600 tys. zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (327,5 tys. zł) oraz z budżetu Starostwa Powiatowego w Szczecinku (300 tys. zł).

Biała półciężarówka to z kolei lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy Mitsubishi L200, który kosztował 216 tys. złotych. Zakup ten był możliwy dzięki pomocy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (108,1 tys. zł), Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (38,1 tys. zł), KPPD Szczecinek (20 tys. zł), Nadleśnictwa Szczecinek (30 tys. zł) oraz Nadleśnictwa Bobolice i Połczyn-Zdrój (po 10 tys. zł).

Pełniący funkcję gospodarza uroczystości bryg. Andrzej Wójtowicz (Komendant Powiatowy PSP w Szczecinku) nie krył słów wdzięczności wobec minister Małgorzaty Golińskiej, która w ostatnim czasie bardzo mocno wspiera zarówno Państwową jak i Ochotniczą Straż Pożarną na terenie powiatu szczecineckiego. Poza Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, w wydarzeniu wzięli udział m.in. Tomasz Wójcik (Wicewojewoda Zachodniopomorski), st. bryg. Mirosław Pender (Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP), Robert Fabisiak (Wicestarosta Szczecinecki), Cezary Jankowski (Przewodniczący Rady Powiatu w Szczecinku), a także Lech Radowski (Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku).

Wczorajsza uroczystość była także doskonałą okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe dwóm funkcjonariuszom: Krzysztofowi Tomskiemu (na stopień starszego ogniomistrza) oraz Krzysztofowi Bieńkowi (na stopień ogniomistrza)

Strażacka brać nie zapomniała również o swoim koledze po fachu, który w ubiegłym tygodniu odszedł na wieczną służbę – minutą ciszy oddano hołd zmarłemu przed kilkoma dniami mł bryg. Tomaszowi Radeckiemu, Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Pyrzycach.

GRYF.tv / Szczecinek112