Strona główna Szczecinek Nowy burmistrz, nowi radni, nowi przewodniczący

Nowy burmistrz, nowi radni, nowi przewodniczący

Za nami pierwsza sesja nowej Rady Miasta Szczecinek. Tradycyjnie dla inauguracji, nowo wybrani samorządowcy odebrali w jej trakcie zaświadczenia o elekcji oraz złożyli ślubowanie. Na pierwszych obradach wyłoniono też skład prezydium rady.

Nowy przewodniczącym Rady Miasta został Daniel Rak. Były już włodarz Szczecinka był jedynym kandydatem na to stanowisko i w głosowaniu tajnym zdobył poparcie 12 radnych. Oznacza to dla nowego burmistrza spore wyzwanie w zarządzaniu miastem z uwagi na brak większości w miejskim gremium. Zrobię wszystko, żeby sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Te oczekiwania są bardzo duże, w związku z tym już dzisiaj apeluję o pewną jedność w radzie, żebyśmy mogli wspólnie zrobić wszystko, żeby Szczecinek rozwijał się jeszcze lepiej – mówił w trakcie swojego ślubowania Jerzy Hardie-Douglas.

Wiceprzewodniczącymi rady zostały dwie imienniczki: Małgorzata Bała i Małgorzata Kubiak-Horniatko. Pierwsza z pań jest doświadczoną (również w roli zastępcy szefa rady) reprezentantką Wyborców Douglasa (taką nazwę będzie nosić klub, którego będzie członkiem). Druga także pochwalić się może wieloletnim stażem, ale dla przedstawicielki Porozumienia Samorządowego będzie to podwójny debiut – po raz pierwszy znajdzie się w gronie posiadających większość, jak również w prezydium Rady Miasta.