Strona główna Szczecinek Nowy Dyrektor RDLP w Szczecinku

Nowy Dyrektor RDLP w Szczecinku

Wioletta Koper-Staszowska została dziś nowym Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Przybyła aż z Katowic leśnik zastąpiła na tym stanowisku Łukasza Maciejunasa.

Wioletta Koper-Staszowska od prawie 20 lat związana jest z leśnictwem. Dotychczas pracowała w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, gdzie zajmowała stanowisko naczelnika Wydziału Kadr. Przez kilkanaście miesięcy była rzecznikiem prasowym dyrekcji i jako jej rzecznik brała udział w organizacji COP 24, który odbywał się w Katowicach w grudniu 2018 roku. Jest współautorką programu Kadra Rezerwowa w Lasach Państwowych, a w 2016 roku stworzyła komisję zakładową NSZZ „Solidarność” w jednostce na Górnym Śląsku. Do dzisiaj jest zresztą przewodniczącą tejże komisji, która w 2017 przerodziła się w Międzyzakładową Organizację Związkową.

Jest także jedną z założycielek Stowarzyszenia Kobiet Lasu, udziela się również w organizacjach społecznych (m. in. we Wspólnocie i Szkole Ewangelizacji Zacheusz, która działa przy Bazylice Franciszkanów w Panewnikach – z racji wykształcenia prowadzi nieodpłatnie poradnię psychologiczno-pedagogiczną, a także wspiera najuboższych). Prywatnie jest wielką miłośniczką zwierząt.