Strona główna Szczecinek Nowy komendant szczecineckich strażaków

Nowy komendant szczecineckich strażaków

Mundurowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku mają nowego szefa. Zawodowo związany ze Strażą Pożarną od 42 lat st. bryg. Andrzej Wójtowicz przeszedł we wtorek na emeryturę.

Dotychczasowego komendanta zastąpił kpt. Mirosław Śledź, który w szczecineckiej jednostce służył od początku kariery w mundurze, przez lata pełniąc chociażby funkcję oficera prasowego jednostki, a także jej wiceszefa. Jedynie w ostatnim czasie na kilkanaście miesięcy służbowo przeniósł się na południe naszego powiatu, obejmując funkcję Zastępcy Naczelnika Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie.

Na uroczystości pożegnania byłego komendanta oraz powierzenia funkcji nowemu przybyło wielu gości, m.in. samorządowcy, strażacy z okolicznych jednostek PSP oraz OSP, a także p.o. Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Pender.

Jak zapewniał Andrzej Wójtowicz (który do wczoraj pozostawał jednym z najdłużej pozostających w czynnej służbie strażaków w Zachodniopomorskiem), nie zamierza on w żaden sposób zrywać z pożarnictwem i wciąż będzie piastować funkcję prezesa białoborskiej OSP.