Strona główna Szczecinek Nowy sezon w Galerii Sztuki Zamek

Nowy sezon w Galerii Sztuki Zamek

Wernisaż prac Renaty Wojnarowicz otworzył nowy sezon wystaw w szczecineckiej Galerii Sztuki Zamek. Artystka specjalizuje się w pejzażach, a do Szczecinka zawitała po raz drugi po blisko 10-letniej przerwie. Prace malarki podziwiać można będzie nad Trzesieckiem dokładnie przez miesiąc.

Renata Wojnarowicz pochodzi z Podlasia, urodziła się w Białymstoku. W Supraślu, w Liceum Sztuk Plastycznych, rozpoczęła swój życiowy flirt ze sztuką, który szczęśliwie okazał się związkiem na całe życie. Studiowała na Wydziale Tkaniny i Konserwacji w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W roku 1970 uzyskała dyplom w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Powróciła w rodzinne strony i zajęła się malarstwem sztalugowym, które systematycznie prezentuje na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Nieustannie aktywna, uczestniczy w plenerach, konkursach oraz wielu artystycznych wydarzeniach, również w egzotycznych krajach świata.

Obecnie mieszka w Pile, jednak Białystok i Podlasie, miejsce i ludzie, wciąż pozostają w zapisie jej serdecznych wspomnień, czego odległe echa widać w jej twórczości. Artystka należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Szczecinie.