Strona główna Szczecinek Nowy sprzęt RZSW w Szczecinku

Nowy sprzęt RZSW w Szczecinku

W siedzibie Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Szczecinku na ul. Koszalińskiej oficjalne wprowadzono dziś do użytku nowo zakupiony sprzęt. Maszyny mają za zadanie przede wszystkim ograniczać skutki nawiedzających region klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof w przyrodzie.

W ramach inwestycji, za kwotę blisko 1,2 mln zł zakupiono koparko-ładowarkę, ciągnik rolniczy, ramię wysięgnikowe, głowicę mulczującą (rozdrabniacz), odmularkę do rowów, kosiarkę bijakową (odmiana kosiarki rotacyjnej w której elementami tnącymi są bijaki rozdrabniające rośliny), przyczepę dwuosiową o ładowności max 6,5 t oraz rębak tarczowy do ciągnika (maszyna przerabiająca materiał drzewny na drobną zrębkę).

Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Szczecinku istnieje już od roku 1965. W jego skład wchodzi 5 spółek (GSW Barwice, GSW Biały Bór, GSW Borne Sulinowo, GSW Grzmiąca i GSW Szczecinek), a głównym zadaniem związku jest prawidłowe gospodarowanie wodami na gruntach członków Gminnych Spółek Wodnych poprzez tworzenie i wykorzystywanie rowów.

Działalność związku finansowo wspierają m.in. Starostwo Powiatowe w Szczecinku, KOWR Koszalin, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, stąd też obecność na dzisiejszym wydarzeniu chociażby wicewojewody Tomasza Wójcika, starosty Krzysztofa Lisa, wicestarosty Roberta Fabisiaka oraz szefa koszalińskiego KOWR Piotra Dziadula.