Strona główna Szczecinek O krok od tragedii na przejeździe kolejowym

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym

O olbrzymim szczęściu może mówić kierowca osobówki, który o własnych siłach opuścił swój pojazd po kolizji z pociągiem towarowym.

W poniedziałkowe popołudnie, w Szczecinku na ul. Łukasiewicza doszło do zderzenia osobówki z pociągiem towarowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fordem nie zastosował się do znaku STOP na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Pomimo szybkiej reakcji maszynisty, auto uderzyło w jeden z wagonów jadącego pociągu. Kierowca osobówki może mówić o olbrzymim szczęściu, gdyż o własnych siłach opuścił swój samochód.

Skutki tego zdarzenia mogły być o wiele poważniejsze, gdyby to pociąg uderzył w bok forda. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że zarówno maszynista jak i kierowca byli trzeźwi. Na kierującego fordem policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Są to miejsca szczególnie niebezpieczne. Zderzenie samochodu z pociągiem może nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Zdecydowanie są to miejsca, gdzie wszyscy użytkownicy dróg bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego.

W okolicy przejazdów kolejowych powinniśmy wykazać się szczególną ostrożnością i każdorazowo powinniśmy zwracać uwagę na znaki drogowe w ich obrębie.

Każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu ostrożności również na tych przejazdach kolejowych, które są wyposażone w rogatki i sygnalizację świetlną. Warto pamiętać, że urządzenia elektroniczne mogą być uszkodzone. Właśnie dlatego dojeżdżając do każdego przejazdu kolejowego powinniśmy upewnić się dodatkowo, czy w pobliżu nie ma pociągu.

Rozważni powinniśmy być również na przejazdach, na których przed zamknięciem rogatek włącza się sygnalizacja dźwiękowa i świetlna. Tej sygnalizacji nie możemy lekceważyć. W chwili gdy światła zaczynają świecić, możemy nie mieć już czasu na to, aby zdążyć bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy.

Kierowco! Zatrzymaj się i żyj!

Info: asp. Anna Matys