Strona główna Szczecinek Obradował Zarząd Powiatu Szczecineckiego

Obradował Zarząd Powiatu Szczecineckiego

Na krótkim posiedzeniu spotkał się w czwartek (13.07) Zarząd Powiatu Szczecineckiego. Obradom po raz kolejny podczas nieobecności starosty Krzysztofa Lisa przewodził wicestarosta Robert Fabisiak.

Wśród najważniejszych spraw dotyczących inwestycji, Zarząd zdecydował o wyborze wykonawcy, który podejmie się remontu drogi powiatowej nr 1288Z na odc. Starowice – Jeziorna. Zadanie za kwotę 277.666,50 zł brutto zrealizuje P.B.U.H. TERBUD Marian Droździel. Rzeczony odcinek drogi jest w złym stanie technicznym i wymaga szybkiej interwencji. Wyremontowane zostaną zarówno jezdnia jak i pobocza. Powiat Szczecinecki otrzymał 80% dofinansowanie kosztów inwestycji w ramach współpracy z Lasami Państwowymi- Nadleśnictwem Borne Sulinowo.

Zarząd przychylił się również do wniosku Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Kuźnia Talentów” o dofinansowanie zadania publicznego pn. „Opowieści wigilijne” organizacja biesiady wigilijnej, przygotowanie tradycyjnych potraw, techniki ozdób świątecznych stołu. Na ten cel w ramach tzw. małych grantów przeznaczono 1000 zł.

Zarząd zapoznał się także, że informacją dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku na temat osiągnięciach szkoły we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadpodstawowych w ramach Wojewódzkiej Licealiady w roku szkolnym 2022/2023. Szkoła po raz drugi z rzędu zajęła I miejsce w tej ważnej sportowej rywalizacji. „Elka” zdobyła łącznie 415 punktów i zdobyła 1. miejsce na 112 sklasyfikowanych szkół z województwa zachodniopomorskiego, poprawiając ubiegłoroczny sukces o 10 pkt.

Wśród pozostałych spraw Zarząd wyraził wstępną zgodę na uruchomienie dodatkowej klasy językowej w roku szkolnym 2023/2024 w ZS Nr 1 im. KEN w Szczecinku. Z takim wnioskiem, w związku z dużym zainteresowaniem absolwentów szkół podstawowych kierunkiem językowym wystąpiła dyrektor szkoły Edyta Wojnicz.

Info: Piotr Rozmus

REKLAMA