Strona główna Szczecinek Od kontroli drogowej do aresztu

Od kontroli drogowej do aresztu

Foto: Komenda Powiatowa w Szczecinku

Weryfikacja posiadanych informacji przez barwickich policjantów doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn i kobiety, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Aż trzy z czterech zatrzymanych osób odpowie przed sądem za swoje czyny. W sprawie zatrzymanych zapadły już pierwsze decyzje sądu o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji i tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wszystko zaczęło się od pozyskania informacji, że po terenie Barwic jeździ Ford, którego kierujący nie dość, że jest pod wpływem narkotyków to do tego posiada przy sobie ich znaczną ilość. Wskazany pojazd policjanci zatrzymali do kontroli na terenie miasta. W pojeździe oprócz kierującego znajdowało się jeszcze 3 pasażerów. Policjanci w trakcie kontroli zauważyli nerwowe zachowanie kierującego, a jego stan fizyczny wskazywał, że mógł się znajdować pod działaniem narkotyków. To przypuszczenie szybko potwierdził wykonany przez policjantów test narkotykowy. 23-letni kierujący został zatrzymany w związku z popełnionym przestępstwem, a mundurowi przeszukując pojazd ujawnili torbę z pieniędzmi, wagę i różnego rodzaju substancje, które zostały zabezpieczone do badania.

W konsekwencji nie tylko kierujący, ale i wszyscy pasażerowie zostali zatrzymani do sprawy. W wyniku podjętych działań przez policjantów z Barwic i Szczecinka ustalono, że zabezpieczone substancje to ponad 40 gr amfetaminy, 10 gr marihuany, 40 gr mefedronu oraz kilkanaście sztuk tabletek ecstasy.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych jednemu z pasażerów. Wczoraj wobec 34-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec kierującego już dzień wcześniej prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Konsekwencji nie uniknęła również nieletnia, u której policjanci podczas wykonywania czynności procesowych zabezpieczyli niewielkie ilości narkotyków. W tym przypadku dalszymi losami 15-latki zajmie się są rodzinny.

Choć zapadły już pierwsze decyzje w tej sprawie to jest ona rozwojowa, a policjanci pracujący pod nadzorem prokuratora nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szczecinku

Info: st. asp. Anna Matys