Strona główna Szczecinek OK Samorząd startuje z Porozumieniem Samorządowym

OK Samorząd startuje z Porozumieniem Samorządowym

Ogólnopolska Koalicja Samorządowa (OK Samorząd) powalczy o mandaty w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z pomocą Porozumienia Samorządowego Powiatu Szczecineckiego. Na listach OKS znajdziemy m.in. Edytę Wielebę-Matyśniak oraz Mariusza Kielinga.

W trakcie środowego spotkania z lokalnymi mediami kandydatów na radnych wsparli m.in. przybyli na wydarzenie goście w osobach Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka oraz Sekretarza Miasta Koszalin Tomasza Czuczaka. Widzę wiele dobrej energii w Szczecinku płynącej właśnie ze środowisk samorządowych, w tym od osób kandydujących w najbliższych wyborach 7 kwietnia. Koalicja Samorządowa to projekt ogólnopolski, który skupia właśnie takie stowarzyszenia jak wasze. Jesteśmy obecni w tej chwili na listach do Sejmików Wojewódzkich w 11 województwach – podkreślał włodarz stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Pokrzepiające słowa otrzymali również od swoich kolegów z rodzimego stowarzyszenia, w tym od stojącego na jego czele Krzysztofa Lisa. Chcemy jako przedstawiciele samorządów lokalnych pokazać, że warto jest również uwzględnić możliwość głosowania na Ogólnopolską Koalicję Samorządową – mówił starosta, jednocześnie dodając – Z powiatu szczecineckiego mamy dwóch kandydatów na liście: Edyta Wieleba-Matyśniak i Mariusz Kieling.

Kandydaci z powiatu szczecineckiego o mandaty powalczą z okręgu nr 4, a więc obejmującego Miasto Koszalin, powiat białogardzki, powiat koszaliński, powiat sławieński oraz oczywiście powiat szczecinecki. Edytę Wielebę-Matyśniak na liście nr 7 znaleźć można będzie pod poz. nr 2, zaś Mariusz Kieling będzie wyborczą czwórką.