Strona główna Szczecinek Okolicznościowy mural na ścianie kina

Okolicznościowy mural na ścianie kina

Już w najbliższy piątek, a więc 28 lipca, w ramach X edycji Art Pikniku w Szczecinku na scenie przed Centrum Konferencyjnym Zamek wystąpi legendarny zespół Lady Pank. Z tej okazji na jednej ze ścian Kina Wolność powstaje mural, który zostanie oficjalnie odsłonięty również w piątek, tyle że o godzinie 17:00.

Nie bez przyczyny stanie się to w dzień koncertu Lady Pank gdyż powstające dzieło jest ukłonem w stronę kompozytora i lidera zespołu – Jana Borysewicza. Około dwumetrowy obraz gitary na zachodniej ścianie budynku to projekt Agaty Lewandowskiej, znanej jako LA Farba artystki pochodzącej ze Szczecinka, od lat związanej z Art Piknikiem.

Szczecinecczanka nazwała swój projekt LA Gitara Jana Borysewicza. Jak sama mówi: To prezent dla miasta i dla muzyka – jedna gitara zostanie z nami w Szczecinku, druga pojedzie z muzykiem do Warszawy. Pan Jan był w naszym pięknym mieście wiele razy i bardzo je lubi. Mam nadzieję, żerzeźba LA Gitara będzie mu o tym przypominać. Autorka dodaje, że obraz gitary tworzony plamą farby dodatkowo zaznacza więzi między sztuką wizualną i muzyką.

LA Farba na co dzień tworzy w Warszawie. Jest absolwentką architektury wnętrz WSH we Wrocławiu oraz Instituto Politechnico de Castelo Branco w Portugalii. Dyplom z fotografii obroniła w AF w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Od kilku lat jest współtwórczynią Art Piknik Festiwal. Miłość do sztuki pielęgnuje w pracowni poprzez tworzenie na wielu płaszczyznach wizualnych. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą.