Strona główna Szczecinek Okradł staruszkę, teraz trochę posiedzi

Okradł staruszkę, teraz trochę posiedzi

Szczecineccy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Szczecinka podejrzanego szczególnie zuchwałą kradzież. Mężczyzna pod pretekstem pożyczenia papierosa wyrwał seniorce torebkę, a następnie uciekł. Chwilę później sprawca kradzieży był już w rękach policjantów. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, a za to przestępstwo grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia patrolujących miasto policjantów zatrzymał kierujący, który poinformował funkcjonariuszy, że przed momentem na ulicy Kościuszki młody mężczyzna wyrwał seniorce torebkę i uciekł. Podczas szukania sprawcy, którego rysopis odpowiada przekazanemu przez świadków, policjanci zauważyli jak zza budynku wychyla się mężczyzna, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Szczecinka, który bardzo dobrze jest znany policjantom z wcześniejszych interwencji. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna chciał by seniorka poczęstowała go papierosem, ale kiedy usłyszał, że nie pali to posunął się o krok dalej. Szarpnął za torebkę i choć kobieta stawiała opór to mężczyzna bez większego problemu oddalił się ze swoim łupem. Uciekając mieszkaniec Szczecinka wyrzucił torebkę, a znajdujący się w niej portfel wrzucił pod zaparkowany na ulicy samochód. 

29-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Na szczęście, seniorce w wyniku tego zdarzenia nic się nie stało, a policjanci oddali znalezioną torebkę i portfel, w którym niczego nie brakowało. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Decyzją sądu, mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież szczególnie zuchwałą grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

Info: st. asp. Anna Matys