Strona główna Szczecinek Olimpijskie sukcesy szczecineckich uczniów

Olimpijskie sukcesy szczecineckich uczniów

Uczniowie reprezentujący szkoły powiatu szczecineckiego mogą pochwalić się w ostatnim czasie sporymi sukcesami.

Natalia Folga, uczęszczająca na co dzień do I LO im. Księżnej Elżebiety, zakwalifikowała się właśnie do etapu centralnego Olimpiady Biologicznej. Prowadzona przez Renatę Litwin-Kizielewicz uczennica już rozpoczęła przygotowania do finałowych zmagań, życzymy więc oczywiście sukcesu również na szczeblu krajowym!

Jej szkolna koleżanka z kolei zakwalifikowała się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego. Hanna Skrobanek znalazła się w elitarnym gronie 20 osób, które będą walczyć dalej, a konkurencję miała więcej niż sporą: łącznie było to 695 uczestników! Konkurs w którym rywalizuje przebiega w dwóch etapach: I etap to test pisemny przeprowadzany w szkole, II etap to zaś ponowny test pisemny oraz cześć ustna, obie przeprowadzane już na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej. Opiekunem Hanny jest Joanna Kozłowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Sukcesem podopiecznego pochwalić się może także Zespół Szkół nr 2 w Szczecinku. Rafał Donat, uczeń klasy 3 G Branżowej Szkoły Nr 2 z oddziałami integracyjnymi, awansował do finału VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Bardzo nas to cieszy, bowiem Rafał konkurował z uczniami liceów ogólnokształcących jak równy z równym – komentuje sukces ucznia dyrektor szkoły Robert Jasek. Finalistę do udziału w konkursie przygotowała Helena Giermakowska. Życzymy podtrzymania zwycięskiej passy!

REKLAMA