Strona główna Szczecinek OMS na obozie w Hiszpanii

OMS na obozie w Hiszpanii

Uczniowie klas Oddziału Mistrzostwa Sportowego w SP nr 5 Szczecinek wybrali się na obóz sportowy do Lloret de Mar w Hiszpanii. Chłopcy z roczników 2010 i 2011 (klasa V i VI OMS) spędzili tydzień na słonecznym Półwyspie Iberyjskim ciężko trenując i korzystając z innych atrakcji tego rejonu.

Młodzi zawodnicy wraz z opiekunami trasę pokonali autokarem, a zakwaterowani byli w hotelu Htop Royal Star w Lloret de Mar na wybrzeżu Costa Brava. Bez dwóch zdań ogromną zaletą tego wyjazdu była piękna i słoneczna pogoda oraz treningi przy tej pogodzie na pełnowymiarowych boiskach Top Ten w Katalonii. Chłopcy mocno przepracowali obóz, zaliczyli poranne rozruchy, dwa treningi dziennie na boisku oraz sparingi z hiszpańskimi drużynami i innymi zespołami z Polski, które także przebywały na obozach.

Poza częścią sportową uczniowie OMS podczas tego wyjazdu wspólnie z wychowawcami uczyli się, wykonywali przygotowane przez nauczycieli karty pracy oraz szlifowali umiejętności językowe rozmawiając z osobami z Hiszpanii, Włoch oraz Belgii. Na pewno było to dla nich bezcenne doświadczenie, ponieważ rozmowa z osobami innych narodowości to świetny sposób na naukę języka obcego.

Ważną częścią wyjazdu była także wycieczka do Barcelony. Chłopcy zobaczyli kościół Sagrada Familia, popularną ulicę La Rambla oraz oczywiście wybrali się zwiedzić stadion FC Barcelony Camp Nou. Były to dla nich niezwykłe przeżycia, które na pewno będą miło wspominać przez całe życie. Jak sami mówią – gdy wychodzili tunelem na murawę Camp Nou to aż ciarki przechodziły przez ich ciała, niesamowite wrażenie!

Zwiedzili oczywiście także Lloret de Mar i przy pięknych wschodach słońca wychodzili na poranne rozruchy. Kolejną atrakcją była wycieczka do Tossa de Mar. To piękna, portowa miejscowość z cudownymi widokami i piękną plażą.

Wyjazd należał do bardzo udanych, młodzi piłkarze wrócili zadowoleni i ciężko trenowali, co na pewno pomoże w rozwoju ich umiejętności piłkarskich oraz nauczyło wielu życiowych umiejętności.

Bardzo dziękujemy władzom miasta, a w szczególności dla Burmistrza Miasta Szczecinek Daniela Raka za zaufanie, wparcie i wiarę w projekt OMS w SP5. Dzięki temu projektowi mamy możliwość spełniać sportowe marzenia młodych sportowców.

Relacje wideo oraz więcej zdjęć można zobaczyć na Facebooku OMS – Oddział Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinku.

Info: SP5 w Szczecinku