Strona główna Szczecinek Ostatnia sesja w mieście

Ostatnia sesja w mieście

Za nami ostatnia, 72. sesja Rady Miasta Szczecinek. Dla części radnych było to symboliczne zakończenie pewnego etapu działalności samorządowej, dla innych preludium przed następną kadencją.

Ósma kadencja szczecineckiego samorządu okazała się rekordowa jeśli idzie o czas trwania. W związku z tym, iż wciąż urzędujący radni (ich mandaty wygasną 30 kwietnia) zostali wybrani 21 października 2018, funkcję pełnili przez ponad 5,5 roku. W tym czasie musieli zmierzyć się m.in. z pandemią oraz wybuchem wojny na Ukrainie, a miejscowo chociażby z niekończącą się sagą w sferze remontu dworca.

Serdecznie dziękuję wszystkim radnym za dobrą i owocną współpracę. Do zobaczenia w nowej radzie i nowej kadencji – mówił w trakcie ostatniego spotkania w ratuszowej sali sesyjnej odchodzący burmistrz Daniel Rak.

W ławach nowej rady ponownie zobaczymy ustępujących właśnie radnych Ryszarda Pazołę, Paulinę Peciak-Nazaerewską, Grażynę Kuszmar, Krzysztofa Zawadę, Marka Ogrodzińskiego, Katarzynę Dudź, Małgorzatę Bałę, Jacka Brynkiewicza, Małgorzatę Kubiak-Horniatko, Joannę Pawłowicz, Wojciecha Stypę oraz Janusza Rautszko. Na salę obrad po przerwie wrócą też Maciej Batura oraz Jacek Lesiuk, a debiutantami w tej roli będą Anna Ponichtera (uzyskała mandat po tym jak Jerzy Hardie-Douglas został wybrany na stanowisko burmistrza), Damian Cembrowski, Krystyna Kaszewska, Magdalena Lubczyk, Maciej Jaczewski oraz… Daniel Rak.

Inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Miasta Szczecinek zaplanowano na 7 maja.