Strona główna Szczecinek Pańskie oko konia tuczy…

Pańskie oko konia tuczy…

W szczecineckim Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV oficjalnie zainaugurowano działalność kompleksowo wyremontowanej pracowni gastronomicznej. Z racji tego, że mamy 1 grudnia, premierowym daniem przygotowanym w odnowionej kuchni były oczywiście pierogi z kapustą i grzybami. Uczniowie przygotowywali je wspólnie z zaproszonymi na symboliczne otwarcie Członkami Zarządu Powiatu Szczecineckiego (na czele ze starostą Krzysztofem Lisem) oraz Przewodniczącym Rady Powiatu w Szczecinku Cezarym Jankowskim.

Modernizacja wraz z wyposażaniem pochłonęła ok. 240 tys. zł, a środki na inwestycję pochodziły z budżetu starostwa. W jej ramach dokonano m.in. remontu kanalizacji, wentylacji i ogrzewania oraz instalacji również nowych sprzętów AGD. Jak podkreślił w rozmowie z nami Robert Jasek, dyrektor placówki, tego typu inwestycje jak bardzo pozytywnie wpływają na dodatkowe zainteresowanie szkołą ze strony uczniów spoza terenu powiatu szczecineckiego. Obecnie stanowią oni ok. 28% wszystkich uczęszczających do szkoły uczniów.

Pierogi okazały się przepyszne, co sami możemy potwierdzić gdyż również i nas nimi poczęstowano (i to bardzo obficie!) za co serdecznie dziękujemy!