Strona główna Szczecinek Perspektywy 2023 w powiecie: STO na czele

Perspektywy 2023 w powiecie: STO na czele

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO jest najlepszą szkołą powiatu szczecineckiego w tegorocznym rankingu Perspektyw 2023 oraz 10. placówką w województwie. Najlepszą placówką publiczną po raz kolejny okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety.

Uzyskany przez Społeczną wynik pozwolił wyróżnić szczecinecką szkołę po raz kolejny tarczą tego prestiżowego przedsięwzięcia, tym razem w kolorze srebrnym (rok temu STO sklasyfikowano na 12. miejscu). Popularna Elka była z kolei 13. placówką w województwie, przez co w tym roku musiała zadowolić się brązową odznaką (przed rokiem było to srebro oraz 10. miejsce w zestawieniu).

Organizowany od 25 lat Ranking Liceów i Techników oparty jest wyłącznie na zewnętrznych źródłach danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO). Zestawienie tworzone jest głównie z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, przed którymi coraz bliżej wybór kolejnego etapu edukacji.

Podobnie jak przed rokiem, trzecie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze (25. miejsce w województwie – w roku ubiegłym na 13. miejscu).

Perspektywy sklasyfikowały w swoim tegorocznym rankingu jeszcze II LO (funkcjonujące w ramach Zespołu Szkół nr 1 im. KEN), zabrakło zaś po raz kolejny Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego – do popularnego Katolika uczęszcza zbyt mało uczniów aby mógł być brany pod uwagę w rankingu. Przypomnijmy, że jeszcze w 2017 roku placówka również mogła poszczycić się przyznaniem srebrnej tarczy.

W rankingu techników znalazły się 3 placówki z powiatu szczecineckiego. Na 9. pozycji zestawienia wojewódzkiego znalazło się technikum w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku, na 35. miejscu sklasyfikowano technikum w Zespole Szkół nr 6 im. St. Staszica, zaś 52. miejsce należy do Zespołu Szkół Technicznych.

Ranking liceów: link

Ranking techników: link