Strona główna Szczecinek Pierwsza wyprawka symbolicznie przekazana

Pierwsza wyprawka symbolicznie przekazana

Zgodnie z zapowiedzią, z początkiem lipca rodzice noworodków urodzonych w Szpitalu w Szczecinku otrzymują w prezencie wyprawkę od placówki o wartości 500 zł. Pierwszą obdarowaną została pani Joanna, świeżo upieczona mama maleńkiej Marioli.

Pani Joanna mieszka obecnie w Okonku i jak wyjawiła zdecydowała się na poród w szczecineckim szpitalu ponieważ słyszała na temat lecznicy wiele pozytywnych opinii. W samych superlatywach wypowiadała się wczoraj zarówno o personelu medycznym jak i pomyśle przekazania wyprawki. W przekazanym prezencie najbardziej spodobała jej się wielofunkcyjna torba, która w razie potrzeby może zamienić się w tymczasowe łóżeczko dla niemowlaka.

W zestawie poza wspomnianą torbą znalazły się również m.in.: body, skarpetki, kocyk, zestaw pielęgnacyjny, pieluchy, nawilżone chusteczki oraz Sudocrem. Oprócz wyprawki, prezes Szpitala w Szczecinku – Ewa Mikłasz – przekazała pani Joannie również list gratulacyjny od starosty.

Szczecinecki szpital dysponuje aktualnie jednym z najnowocześniejszym oddziałem ginekologiczno-położniczym w regionie. Na jego remont, przebudowę i wyposażenie Powiat Szczecinecki przeznaczył w ostatnim czasie ponad 10 mln zł. Mimo to starosta Krzysztof Lis chcąc zachęcić wszystkie panie, aby to właśnie w szczecineckim szpitalu zechciały przywitać swoje maleństwo na świecie, wyszedł ze specjalną inicjatywą obdarowywania wyprawką o wartości 500 zł. Poniesione na zakup prezentów środki mają w zamyśle zwrócić się w postaci większych przychodów placówki. Więcej o tym w naszym materiale video.