Strona główna Szczecinek Piłkarskie święto nad Trzesieckiem

Piłkarskie święto nad Trzesieckiem

Szczecinek kolejny rok z rzędu jest gospodarzem turnieju Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Na boiskach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizuje prawie dziewięćdziesiąt zespołów, zarówno chłopięcych jak i dziewczęcych, które rywalizują w różnych kategoriach wiekowych.

Koordynator wojewódzki tego wydarzenia Jakub Śpiegowski powiedział, że udział w turnieju to dla młodych piłkarzy ogromne wyzwanie i szansa na sportowe sukcesy: To jest wspomnienie na lata, tym bardziej dla drużyn, które dostaną się na płytę Stadionu Narodowego. Ta gra, mierzenie się z bardzo dobrze wyszkolonymi drużynami jest także dużym doświadczeniem piłkarskim – dodaje pełniący na co dzień funkcję trenera dzieci i młodzieży szczecinecczanin. Dodajmy, że przed dwoma laty prowadzona przez niego ekipa znad Trzesiecka nie tylko rywalizowała w stolicy, ale i zajęła w tychże rozgrywkach ostatecznie doskonałe czwarte miejsce.

Warto także dodać, że w aktualnej kadrze reprezentacji Polski w piłce nożnej aż jedenastu piłkarzy brało w młodości udział w turnieju Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.