Strona główna Szczecinek Piłkarze AP Szczecinek w Turnieju Kadr Powiatowych

Piłkarze AP Szczecinek w Turnieju Kadr Powiatowych

Ciężka praca czterech chłopców z Akademii Piłkarskiej Szczecinek – a także ich opiekuna Doriana Pacałatego – zaowocowała powołaniem do udziału w Turnieju Kadr Powiatowych ZZPN. Dla młodych futbolistów to niemałe wyróżnienie. Otrzymali je Ksawier Git-Gherke, Stanisław Fabisiak, Karol Pryczek oraz Tymon Wypych.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej każdego roku przeprowadza selekcyjne konsultacje, aby wyłonić najzdolniejszych piłkarzy z naszego regionu. Związkowi trenerzy w całej Polsce obserwują i oceniają nawet kilkuset piłkarzy z konkretnego rocznika. Po konsultacjach zostają wybrane reprezentacje stref, które spotkają się w Szczecinie na Turnieju Kadr Powiatowych ZZPN. Najbliższy już w ten weekend, 29 stycznia, na stadionie Pogoni Szczecin.

Szczecineccy adepci piłki nożnej od pewnego czasu wspiera Starostwo Powiatowe. Zarząd Powiatu Szczecineckiego już trzykrotnie wspierał piłkarzy z rocznika 2012 fundując im zakup strojów i sportowych toreb, za każdym razem życząc wielu sukcesów. Nie trzeba było na nie długo czekać, ale mamy wielką nadzieję, że to dopiero początek ich drogi na futbolowy szczyt!