Strona główna Szczecinek Plac Wolności zamienił się w salę balową

Plac Wolności zamienił się w salę balową

Zgodnie ze szczecinecką tradycją, KTT Aida celebrowała Międzynarodowy Dzień Tańca wraz z mieszkańcami. W miniony piątek na placu Wolności odbędzie się tradycyjny happening, w którym udział wziąć mógł każdy, a samo wydarzenie poprzedziła otwarta dla wszystkich próba.

Tym razem członkowie Aidy postanowili połączyć swój jubileusz (klub świętuje 45. urodziny) z rokiem Marii Dąbrowskiej. W efekcie, na placu Wolności mogliśmy podziwiać pokaz do muzyki filmowej, m.in. z niezapomnianej adaptacji Nocy i Dni. Amatorzy tańca znad Trzesiecka tradycyjnie do wspólnej zabawy zaprosili mieszkańców, nawet tych niekoniecznie nawet obytych z profesjonalnym pląsaniem. Z myślą o nich, do układu wytypowano nieskomplikowanego walca, a dodatkowo w środę postanowiono zorganizować próbę, w trakcie której nawet najbardziej oporni mieli okazję przyswoić podstawy właściwego poruszania się.

A w piątkowy wieczór przed siedzibą Urzędu Miasta zjawił się pełen przekrój podopiecznych Katarzyny Balon, oczywiście wraz ze swoją mentorką. Zarówno najmłodsi, jak i młodzież (również ta nieco bardziej doświadczona z lokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku) tak bardzo paliła się do klasycznych pląsów, że świętowanie przyspieszyła aż o 3 dni – wszak Międzynarodowy Dzień Tańca Świętujemy dokładnie dziś!