Strona główna Szczecinek Płomień Solidarności również w Szczecinku

Płomień Solidarności również w Szczecinku

W rocznicę napaści Rosji na Ukrainę w całym kraju zapłonęły symboliczne Płomienie Solidarności. Nie inaczej było w Szczecinku, gdzie lokalna społeczność wraz z uchodźcami spotkała się na Strefie Aktywnego Wypoczynku. Mimo niezwykle wczesnej pory (godz. 4:00 – dokładnie o tej porze przed rokiem rozpoczęła się rosyjska inwazja) na obiekcie przy ul. Kopernika pojawiło się kilkadziesiąt osób.

Mieszkańcy przybywając na Strefę Aktywnego Wypoczynku wyrazili solidarność z narodem ukraińskim, potępili morderców, a także oddali hołd obrońcom niepodległości naszego wschodniego sąsiada. Dla przebywających nad Trzesieckiem Ukraińców była to z kolei okazja do podziękowania za pomoc, którą szczecinecczanie okazywali przez ostatni rok i okazują dalej. Symbolicznymi wyrazami wdzięczności były m.in. przygotowane na tę okazję tradycyjne specjały, którymi częstowano przy ognisku.

Przy okazji wydarzenia trwała również zbiórka do puszki, która zasili zrzutkę Fundacji Razem na sprzęt wojskowy dla batalionu z Sumy. Jednocześnie, razem z obecnym na miejscu Rafałem Romanowskim kompletowane były apteczki pierwszej pomocy.