Strona główna Szczecinek Podwójne ślubowanie w Rolniczaku

Podwójne ślubowanie w Rolniczaku

Podobnie jak przed rokiem,w gościnnych murach Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica znów odbyło się podwójne ślubowanie na sztandar placówki. Symboliczna i zarazem wzruszająca uroczystość była jednak wyjątkowa, a to dlatego, że przysięgę składali zarówno uczniowie klasy strażackiej jak i leśnej (w ubiegłym roku były to dwa roczniki klasy mundurowej).

W trakcie uroczystości swój podziw dla młodzieży wyraził starosta Krzysztof Lis, na co dzień pełniący funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych. Nieobecna z powodów służbowych była wiceminister Małgorzata Golińska, corocznie pojawiająca się w tym ważnym dla młodzieży momencie. Szczecinecka parlamentarzystka skierowała do ślubujących list, który został odczytany przez dyrektor jej biura.

Z młodymi adeptami pożarnictwa nie mogło w tym wyjątkowym dniu zabraknąć również przedstawiciela Straży Pożarnej. Na spotkanie przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Michał Popowicz, który doskonale zna mury Rolniczaka gdyż był wcześniej nauczycielem właśnie w klasie strażackiej.

W związku z tym, że uroczystość odbywała się tuż po 104. rocznicy powrotu Polski na mapy, uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali również program artystyczny.