Strona główna Szczecinek Podwyżki za śmieci również w Szczecinku

Podwyżki za śmieci również w Szczecinku

Niedawno informowaliśmy o podwyżkach za wywóz śmieci w gminie Biały Bór, dziś przyglądamy się propozycjom opłat za te same usługi w Szczecinku. Ratusz rozstrzygnął już przetarg na prowadzenie w tym roku na terenie miasta gospodarki odpadami, ale nie oznacza to dobrych wieści dla szczecinecczan. Zgodnie z przewidywaniami, będzie niestety drożej.

Jedyną firmą, która zaoferowała Urzędowi Miasta swoje usługi w tym zakresie było lokalne PGK, które wyceniło je na nieco ponad 5,8 mln zł. To wyższa propozycja aniżeli wstępna kalkulacja szczecineckiego magistratu (planowano wydać ok. 4,5 mln zł), a także dużo wyższa oferta od tych proponowanych w latach poprzednich – chociażby przed rokiem miejska kasa z tytułu gospodarki śmieciami zubożała o niecałe 4,5 mln zł. Wzrost ceny jest oczywiście wypadkową wielu elementów – podrożały nie tylko koszty własne spółki (głównie paliwa), ale też i opłaty na wysypisku w odległym Wardyniu, do którego odpady znad Trzesiecka trafiają.

Propozycja nad którą pochylą się wkrótce miejscy radni to 38 zł miesięcznie od każdego zgłoszonego domownika. W przypadku akceptacji Rady Miasta w Szczecinku, podwyżki zaczną obowiązywać od 1 kwietnia.