Strona główna Szczecinek Pół tysiąca wyprawek dla noworodków

Pół tysiąca wyprawek dla noworodków

Od ubiegłorocznych wakacji w szczecineckim szpitalu urodziło się blisko 500 maluchów i tyle samo wyprawek wydano świeżo upieczonym mamom.

Pierwsza wyprawka powędrowała do pani Joanny i jej nowo narodzonej córeczki Marioli niemal przed rokiem, bo 4 lipca 2023 roku. Osobiście świeżo upieczonej mamie przekazała ją wówczas prezes szczecineckiego szpitala, Ewa Mikłasz. Od tego czasu wydano ich już ponad 500.

Wyprawki dla mam, które zdecydowały się przywitać na świecie swoje maluszki w szczecineckim szpitalu, to pomysł starosty Krzysztofa Lisa. Oryginalna inicjatywa w symboliczny sposób wieńczyła ważną inwestycję Powiatu Szczecineckiego, a więc remont, przebudowę i wyposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego, który kosztował samorząd ponad 10 mln zł. Od tego czasu przyszłe mamy rodzą w znakomitych warunkach.

Do końca maja br. w naszym szpitalu urodziło się ok. 500 maluchów i każda z mam otrzymała list gratulacyjny osobiście napisany przez starostę oraz wyprawkę dla swojego dziecka o wartości 500 zł. W zestawie znalazły się: wielofunkcyjna torba-plecak z funkcją spania, body, skarpetki, kocyk, zestaw pielęgnacyjny, pieluchy jednorazowe i bawełniane, chusteczki nawilżone, czapeczka i grzechotka.

Obdarowanie wyprawką było dla mam bardzo miłym zaskoczeniem. Panie wypowiadały się również w samych superlatywach na temat nowoczesnego oddziału i pracującego na nim personelu.

Info: Piotr Rozmus