Strona główna Szczecinek Policjanci docenieni za profesjonalizm

Policjanci docenieni za profesjonalizm

Panie Komendancie, jesteśmy pod niesamowitym wrażeniem profesjonalizmu, zaangażowania a przede wszystkim skuteczności działania. Odzyskany sprzęt pozwolił nam odbudować pełne zdolności produkcyjne – tak brzmi o fragment podziękowania dla policjantów ze szczecineckiej jednostki za odzyskanie skradzionego mienia o wartości prawie 200 tyś zł.

W gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku odbyło się spotkanie policjantów, kadry kierowniczej oraz właścicieli szczecineckiej firmy SIATEX. Właśnie w ten wyjątkowy sposób właściciele okradzionej z elektronarzędzi i narzędzi firmy chcieli podziękować insp. Andrzejowi Dziemianko, Komendantowi Powiatowemu Policji w Szczecinku, za profesjonalizm, zaangażowanie i skuteczność działania szczecineckich policjantów. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane również pod adresem policjantów, którzy z pełnym poświęcenia działaniem i zaangażowaniem doprowadzili do odzyskania większej części utraconego w wyniku włamania do firmy mienia.

Z uwagi na skalę strat zostało wszczęte w tej sprawie prokuratorskie śledztwo – właściciel straty oszacował na kwotę 275 tys. złotych. Już trzy dni po zdarzeniu, dzięki zebranemu w tej sprawie materiałowi dowodowemu, 16 marca br. sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn w wieku 43 i 27 lat.

Panie Komendancie, proszę nam wierzyć – widząc straty i ogołocenie z narzędzi firmy nie widzieliśmy sensu prowadzenia dalej naszej działalności. Uratowaliście nie tylko naszą firmę, ale również rodziny osób, które u nas pracują. Bez odzyskania tych narzędzi było by nam ciężko odbudować firmę i jej możliwości produkcyjne – dodała na koniec właścicielka firmy.

Info: st. asp. Anna Matys