Strona główna Szczecinek Policjantem jest się zawsze

Policjantem jest się zawsze

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Policjantem jest się nie tylko podczas służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa kierownika Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę z aktywnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. 24-latkowi za popełnione przestępstwo grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Będąc już po służbie, mł. asp. Radosław Szefner zwrócił uwagę na mężczyznę, który chciał zaparkować swój samochód na jednym z osiedlowych parkingów. Wówczas policjanta szybko dostrzegł kierujący, który gwałtownie zmienił zdanie i próbował odjechać, ale dalszą jazdę skutecznie udaremnił mu właśnie wspomniany funkcjonariusz. Kierownik Rewiru Dzielnicowych o podjętej w czasie wolnym od służby interwencji od razu poinformował dyżurnego szczecineckiej jednostki Policji, który na miejsce skierował będący tego dnia w służbie patrol. Sprawdzenie 24-latka w policyjnym systemie informatycznym potwierdziło, że nie powinien on wsiadać za kierownicę z uwagi na sądowy zakaz.

Mieszkaniec Szczecinka odpowie teraz za popełnione przestępstwo przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: st. asp. Anna Matys