Strona główna Szczecinek Ponad 70 tys. zł dla Wojtka i Kuby

Ponad 70 tys. zł dla Wojtka i Kuby

Ponad 70 tys. zł udało się zebrać członkom Porozumienia Samorządowego podczas tradycyjnego balu charytatywnego. Środki zostały przekazane na rehabilitacje Wojtka oraz Kuby, chłopców ze Szczecinka wymagających specjalistycznej opieki.

Pierwszy z nich ma 12 lat i od urodzenia cierpi z powodu wady serca, przykurczu rąk oraz nóg, a także zrośniętych palców lewej dłoni. Z czasem wykryto u niego też autyzm, skoliozę i epilepsję. Niezwykle dzielnym chłopak przeszedł wprawdzie ciężką do zliczenia ilość operacji, ale cały czas musi być pod czujnym okiem lekarzy oraz rehabilitantów.

Również drugi z chłopców potrzebuje codziennie wsparcia specjalistów. Wychowywany samotnie przez matkę, od przyjścia na świat cierpi zmaga się z hipoplazją lewej nogi. Podobnie jak Wojtek, również Kuba przeszedł mnóstwo operacji. Kolejne zabiegi chirurgiczne jednak jeszcze przed nim, podobnie jak turnusy rehabilitacyjne, które dzięki zebranej podczas balu kwocie będą opłacone do końca tego roku.

Jak podkreślił na spotkaniu z mediami Krzysztof Lis, w swojej historii Porozumienie Samorządowe zebrało już środki na wsparcie 25 chorych dzieci z powiatu szczecineckiego na łączną sumę ponad 700 tys. zł. Prezes stowarzyszenia dodał również, że do końca roku ta wartość wzrośnie – środki na rzecz cierpiących najmłodszych zbierane będę również w czerwcu podczas tradycyjnego turnieju siatkówki plażowej, w grudniu zaś w czasie dorocznego turnieju odbywającego się oczywiście już pod dachem.