Strona główna Szczecinek Porozumienie Samorządowe zebrało ponad 90 tys. zł

Porozumienie Samorządowe zebrało ponad 90 tys. zł

Tradycyjnie, w niezwykle gościnnych progach szczecineckiej Szkoły Muzycznej odbyło się krótkie spotkanie członków Porozumienia Samorządowego z lokalnymi mediami. Reprezentanci stowarzyszenia, za pośrednictwem środków masowego przekazu, chcieli podsumować wyniki zbiórki towarzyszącej jubileuszowej, dziesiątej już edycji Turnieju Charytatywnego w Piłce Siatkowej.

Łącznie, w czasie grudniowego wydarzenia zebrano 90 952,86 zł, najwięcej w historii turniejów! Na ten rezultat złożyły się nie tylko 3 licytacje fantów i voucherów, ale również m.in. wpisowe drużyn biorących udział w rywalizacji, a także dochód zebrany przy okazji serwowania smakołyków w korytarzu hali, w której odbywały się mecze. Całość środków, podzielona po równo na 2 części, została dziś przekazana 19-letniemu Filipowi Pawełkowi oraz rodzicom 5-letniego Jasia Jerzyka. Młodszy z obdarowanych od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, z kolei starszy bez astronomicznie drogiej terapii straci wzrok.

Filip i Jaś są 22. i 23. osobą którym pomogło Porozumienie Samorządowe, a łączna suma przekazanych środków przekroczyła już 660 tys. zł!

Robiących tak duże wrażenie środków nie udałoby się zebrać bez zaangażowania oraz ofiarności członków stowarzyszenia. Mocno podkreślał to Krzysztof Lis, który jednocześnie dziękował wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc.

Obu chłopcom życzymy oczywiście zdrowia oraz wielu sił do dalszej walki z trapiącymi ich schorzeniami.