Strona główna Szczecinek Potrącił dziewczynkę i zbiegł z miejsca zdarzenia

Potrącił dziewczynkę i zbiegł z miejsca zdarzenia

Służba strażnika miejskiego bywa niezwykle dynamiczna, o czym przekonał się patrol interweniujący przy dwójce nieletnich spożywających alkohol. Podczas legitymowania młodocianych, tuż obok miejsca interwencji doszło do potrącenia dziewczynki. Niestety, sprawca tego zdarzenia uciekł z miejsca wypadku.

W dniu 28.10.2022 r. około godziny 15:45 na ulicy Warcisława IV strażnicy podejmowali interwencję w sprawie spożywania alkoholu przez dwójkę nieletnich. Okazało się, że są to wychowankowie ośrodków wychowawczych. W pewnym momencie jeden z nich krzyknął „Ale poleciała!” – wyjaśnia Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, jednocześnie dodając – Jak się okazało, jadący samochodem marki Skoda mężczyzna potrącił na pasach dziewczynkę. Widząc to strażnik pobiegł w kierunku zdarzenia. Dziewczynka leżała na przejściu dla pieszych, a kierujący wysiadł z samochodu, coś powiedział do poszkodowanej, a następnie wsiadł i odjechał pomimo krzyków strażnika.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz Policję. Dziewczynka została zabrana do szpitala, a Policji przekazano numery rejestracyjne samochodu sprawcy oraz jego wygląd. Przekazano również dwójkę nieletnich będących na przepustkach z ośrodka wychowawczego, którzy spożywali tam alkohol – kończy szef szczecineckich strażników.