Strona główna Szczecinek Powiatowe zakończenie roku szkolnego

Powiatowe zakończenie roku szkolnego

Wyjątkowo uroczyście zakończono rok szkolny w placówkach dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Po pandemicznej przerwie, liczne reprezentacje uczniów i nauczycieli mogli spotkać się w sali I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety, aby już bez obostrzeń podsumować i zamknąć rok szkolny 2021/2022.

O tym, że nie był to łatwy rok w nauce przekonywał w czasie swojego przemówienia starosta Krzysztof Lis. Pandemia nie tylko utrudniała naukę, ale przede wszystkim znacznie zredukowała koleżeńskie kontakty. Wszyscy jednak z optymizmem patrzą w przyszłość, aktualnie szczególnie tę najbliższą, czyli wakacje.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów Elki oraz szkolnego chóru. Głos w trakcie wydarzenia zabrali również m.in. Bogusław Ogorzałek, Zastępca Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon. Zebrani w auli dużego ogólniaka wysłuchali również listu wiceminister Małgorzaty Golińskiej, który odczytała szefowa biura szczecineckiej parlamentarzystki. Nie mogło również zabraknąć nagrodzenia najlepszych uczniów każdej ze szkół podległych Powiatowi Szczecineckiemu.