Strona główna Szczecinek Prace przy małej obwodnicy postępują

Prace przy małej obwodnicy postępują

Foto: GDDKiA Oddział w Szczecinie

Łagodna zima sprzyja kontynuowaniu prac przy obwodnicy Szczecinka przy DK20. Aktualnie na budowie prowadzone są prace przy wymianie gruntu w okolicach budowanego ronda, a także usuwane są karcze i pozostałości po wycinkach drzew. Inwestycja powstaje w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Przypomnijmy, że szczeciński oddział GDDKiA pozytywną decyzję ZRID na rozpoczęcie budowy otrzymał w październiku, a w listopadzie przekazał plac budowy wykonawcy. Najpierw ruszyły wycinki drzew, prace geodezyjne oraz wykopaliska archeologiczne na zidentyfikowanych stanowiskach. W późniejszym czasie rozpoczęto roboty ziemne, na terenach leśnych wystartowało karczowanie oraz wykonywane były drogi dojazdowe do budowanych obiektów inżynierskich.

W ramach inwestycji odcinka o długości 4,3 km powstanie wiadukt nad linią kolejową, górne przejście dla zwierząt oraz wiadukt nad obwodnicą Szczecinka w ciągu S11 na nowym węźle w rejonie m. Miękowo. Zakończenie realizacji przedsięwzięcia planowane jest na II kwartał 2025 roku.