Strona główna Szczecinek “Próba sił” dziś debiutuje na półkach

“Próba sił” dziś debiutuje na półkach

Środa jest tradycyjnym dniem premier na rynku książek. Fani dobrego kryminału z pewnością skierują swoje zainteresowanie na debiutującą dziś na księgarskich półkach Próbę sił – najnowszą powieść szczecinecczanina Piotra Rozmusa.

To piąta powieść w dorobku mieszkającego nad Trzesieckiem pisarza. Autor tym razem zabierze nas na Półwysep Apeniński, znany nie tylko z doskonałej kuchni, ale też i jednej z najlepiej zorganizowanych organizacji przestępczych świata. Wędrując na kartach książki po Neapolu poznamy nie tylko zasady i mechanizmy obowiązujące w osławionej camorze, ale też staniemy się świadkami losów naszych rodaków wplątanych w działania miejscowej mafii.

O fabule tylko tyle, gdyż lektura książki również jeszcze przed nami. Znając jednak dotychczasowy dorobek literacki pisarza to Próbę sił możemy polecić w ciemno. Zapraszamy też mieszkańców regionu na spotkanie autorskie z Piotrem Rozmusem, które odbędzie się 20 czerwca w szczecineckiej bibliotece – szczegóły na załączonej grafice.