Strona główna Szczecinek Promocja lasów po nowemu

Promocja lasów po nowemu

Za nami pierwsze spotkanie nowego Dyrektora RDLP w Szczecinku z lokalnymi mediami. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Jarosław Czarnecki zastąpił na tym stanowisku Wiolettę Koper-Staszowską, a wcześniej był m.in. inżynierem nadzoru w Nadleśnictwie Miastko.

W trakcie konferencji nowy szef leśników z regionu poinformował, że na terenie RDLP Szczecinek nie ma żadnego z obszarów, które ostatnio przez Ministra Klimatu i Środowiska zostały ze względów przyrodniczych wyłączone z wycinki. Nie wyklucza jednak ograniczenia wycinki w rozmiarach niezagrażających finansom lasów państwowych: Na pewno możemy gospodarkę poprowadzić w inny sposób, ale nie unikniemy dalszych prac w lesie, ponieważ drewno jest materiałem mocno związanym z przyrodą i ochroną środowiska.

Jak dowiedzieliśmy się w trakcie wydarzenia, świeżo powołany Dyrektor RDLP Szczecinek chciałby mocniejszy akcent postawić na pracę edukacyjną: Leśnicy powinni częściej spotykać się z ludźmi, pokazywać im las i tłumaczyć, co się w lesie dzieje.