Strona główna Barwice Przed nami Strażacki Konwój Świętego Mikołaja

Przed nami Strażacki Konwój Świętego Mikołaja

Podobnie jak przed rokiem, na ulice regionu znów wyruszy Strażacki Konwój Świętego Mikołaja. Ozdobione świątecznymi dekoracjami pojazdy pożarnicze będą poruszać się w efektownym korowodzie.

Ponad 20 samochodów służb ratunkowych ozdobionych iluminacjami świątecznymi stworzy eskortę Świętego Mikołaja w ramach III edycji Strażackiego Konwoju Świętego Mikołaja, który w tym roku przejdzie już 9 grudnia (sobota) przez powiat szczecinecki oraz koszaliński, a odbywać się będzie pod patronatem honorowym Wicewojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Wójcika oraz Starosty Szczecineckiego Krzysztofa Lisa.

W tym roku na naszej trasie znalazło się 10 przystanków, zarówno w tych małych, jak i większych miejscowościach. Podczas postoi zaplanowano spotkanie ze Świętym Mikołajem, który do mieszkańców przyjedzie z prezentami wspólnie ze swoim zaprzęgiem reniferów. Prowadzone będą również pogadanki prewencyjne przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji na temat bezpieczeństwa.

Konwój wyruszy ze Szczecinka spod KP PSP około godziny 10:00.

Przystanki:

  • 11:15 Bobolice (RYNEK MIEJSKI)
  • 12:00 Czechy (TEREN PRZY ŚWIETLICY)
  • 12:30 Grzmiąca (REMIZA OSP)
  • 13:10 Storkowo (TEREN PRZY ŚWIETLICY)
  • 13:35 Stary Chwalim (REMIZA OSP)
  • 14:10 Barwice (PLAC WOLNOŚCI)
  • 14.45 Polne (TEREN PRZY ŚWIETLICY)
  • 15.30 Łubowo (REMIZA OSP)
  • 16:10 Borne Sulinowo (TEREN PRZY HALI SPORTOWEJ)
  • FINAŁ – 17:45 Biały Bór (TEREN PRZY BCKiR)

Finał w Białym Borze połączony będzie z jarmarkiem świąteczno-ratowniczym.

Impreza w tym roku organizowana jest przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szczecinku, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, portal Szczecinek112 oraz jednostki OSP z terenu powiatów koszalińskiego i szczecineckiego. Partnerem jest Komenda Powiatowa Policji, a także Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Dzięki wsparciu Gmin Bobolice, Grzmiąca, Barwice, Borne Sulinowo i Biały Bór, a także Powiatu Szczecineckiego byliśmy w stanie zakupić dla Państwa niemal 200 czujek tlenku węgla, zaś dzięki pomocy Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i Pana Wojewody Tomasza Wójcika zakupione zostaną gadżety jak też odblaski.

Celem całego przedsięwzięcia nieprzerwanie organizowanego od trzech lat jest integracja służb z mieszkańcami, aktywizacja młodzieży poprzez zachęcanie jej do wstępowania w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Policji czy WOPRu, promocja regionu, popularyzacja działań wszystkich formacji ratowniczych, zmniejszenie ilości ofiar oraz osób poszkodowanych na skutek zatruć tlenkiem węgla oraz potrąceń po zmroku, a także przestrzeganie przed zagrożeniami w sezonie grzewczym i okresie świątecznym.

Info: Szczecinek112