Strona główna Szczecinek Puchar Tymbarku ponownie nad Trzesieckiem

Puchar Tymbarku ponownie nad Trzesieckiem

Szczecinek po raz kolejny będzie gospodarzem wojewódzkiego finału piłkarskiego Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Młodzi adepci futbolu ponownie rywalizować będą na boiskach lokalnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Informacje potwierdził burmistrz Daniel Rak, który końcowe szczegóły przedsięwzięcia omawiał wraz Maciejem Mateńko, Wiceprezesem PZPN oraz szefem zachodniopomorskich struktur związku. Włodarz Szczecinka wraz ze swoim gościem poruszył również inne piłkarskie zagadnienie. Wspólnie szukaliśmy też terminu, w którym w Szczecinku mogłaby zagrać jedna młodzieżowych reprezentacji Polski.Trzymam kciuki na pozytywne dla nas rozstrzygnięcia i organizację w naszym mieście meczu międzynarodowego – wyjaśnił Burmistrz Miasta Szczecinek.

Tegoroczny turniej rozegrany zostanie w dniach 11-12 czerwca. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku ekipa OMS Szczecinek okazała się najlepsza w U12, a więc głównej kategorii zawodów. Sukces pozwolił młodym futbolistom ze Szkoły Podstawowej nr 5 wyjechać na finały odbywające się na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie zajęli doskonałe piąte miejsce!

Ostatni mecz międzypaństwowy w Szczecinku mogliśmy z kolei podziwiać blisko 4 lata temu. We wrześniu 2019 roku na Stadionie im. Kazimierza Czesława Lisa reprezentacja Polski U16 pokonała swoich rówieśników z Turcji 1:0.