Strona główna Szczecinek Radni zdalnie przejęli dworzec, czekamy na trzeci przetarg

Radni zdalnie przejęli dworzec, czekamy na trzeci przetarg

Nic nie stoi już na przeszkodzie, aby Urząd Miasta Szczecinek oficjalnie przejął budynek kolejowego dworca. Do ostatecznej zmiany właściciela potrzebna była zgoda radnych, stąd też zwołana wczoraj nadzwyczajna sesji Rady Miasta Szczecinek.

Uchwała w sprawie nieodpłatnego nabycia przez Miasto Szczecinek od Polskich Kolei Państwowych Spółka Akcyjna udziałów w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Szczecinku wraz z udziałami w prawie własności znajdującej się na niej zabudowy, w tym m.in. budynku dworca kolejowego była głównym punktem zdalnej sesji, która miała miejsce w czwartek. Za przejęciem obiektu zagłosowało 17 radnych, 3 z nich zaś wstrzymało się od głosu.

Przypomnijmy, że bez względu na formalności w kwestii własności, ratusz mógł już wcześniej rozpocząć prace remontowe w blisko 1700-metrowym obiekcie. Na przeszkodzie stanęły jednak astronomiczne oferty, które w dwóch postępowaniach przetargowych zaproponowały firmy w nich startujące. Jak udało nam się dowiedzieć, miasto pomimo możliwości wybrania wykonawcy w trybie zamówienia z wolnej ręki zdecydowało się na trzeci przetarg, który ma duże szanse zostać tym razem rozstrzygnięty.

Miasto wciąż planuje na ten cel wydać sumę ok. 16 mln zł, w których mieszczą się uprzednio otrzymane dwie dotacje. Pierwsza z nich w wysokości 1,66 mln zł (z Narodowego Programu Inwestycji Lokalnych) miała posłużyć do wykonania remontu liczącej nieco ponad 200 m2 strefy pasażerskiej. Z kolei w Ramach Polskiego Ładu ratusz otrzymał aż 11,5 mln zł, za które mają zostać wykonane dużo bardziej skomplikowane roboty, m.in. remonty bądź wymiana: elewacji, krat, balustrad, fundamentów, piwnic, okien, drzwi, zdobień sufitowych, stropów, klatek schodowych oraz wszystkich instalacji. Ponadto, przebudowane mają być wnętrza, które zyskają nowe funkcje, zainstalowane zostaną 2 windy, a cały obiekt stać ma się przyjazny dla osób niepełnosprawnych.