Strona główna Szczecinek Radosław Zagdan kolejny raz wicemistrzem Polski!

Radosław Zagdan kolejny raz wicemistrzem Polski!

Na jeziorze Siecino (powiat drawski) rozegrany zostały żeglarskie mistrzostwa kraju w klasie ISA 407. Wśród zawodników z całej Polski w gminie Złocieniec rywalizowali reprezentanci ŻMKS Orlę Szczecinek: Radosław Zagdan oraz Wojciech Lisiecki.

Wyścigi odbywały się aż przez 3 dni, a warunki nautyczne umożliwiły rozegranie w sumie 9 wyścigów. Sędzią głównym zawodów był Roman Gryglewski, a na ich podium stanął żeglarz znad Trzesiecka. Był nim (po raz kolejny!) Radosław Zagdan, który z sąsiedniego powiatu przywiózł tytuł Wicemistrza Polski w klasie ISA Open Senior.

Drugi ze szczecineckich zawodników zajął najgorsze dla sportowca 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie ISA do lat 16. Warto jednak podkreślić, że Wojciech Lisiecki liczy dopiero 13 lat, przyszło mu więc rywalizować z dużo bardziej doświadczonymi rywalami.

Organizatorem zawodów na Wyspie Ostrów był UKS Szkwał Złocieniec.