Strona główna Szczecinek Ratusz dołożył WOŚP prawie 20 tys. zł

Ratusz dołożył WOŚP prawie 20 tys. zł

O prawie 20 tys. zł wzrośnie licznik tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta w Szczecinku. Przypomnijmy, że ratusz tradycyjnie dołożył bardzo ciekawe cegiełki do dzieła Jurka Owsiaka.

Burmistrz Miasta Szczecinek na tegoroczną zbiórkę ponownie zaoferował dzień swojej pracy, ale tym razem połączony z jego zatrudnieniem. Zgodnie z deklaracjami włodarza miasta, zwycięzca licytacji nie tylko będzie mógł wydawać chwilowo zdegradowanemu burmistrzowi polecenia, ale także sprawdzi dokładność z jaką wykona powierzone zadania i oceni jego pracę. Jednym słowem – zostanie moim szefem – wyjaśnia Daniel Rak, jednocześnie dodając – Zapewniam, że nie boję się żadnej pracy, nawet tej fizycznej. Tymczasowy pracodawca za jednodniowy angaż burmistrza zapłaci 9350 zł.

Niezwykle atrakcyjnie wyglądała inna propozycja ratusza, którą była licytacja serca WOŚP, które stanie na rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinku. Metalowy obiekt zaprojektował i zakupił Urząd Miasta, a wykonano go w miejscowym Zespole Szkół Technicznych. Konstrukcja ma niemal trzy metry wysokości. W podstawie serca umieszczona zostanie tablica z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem lub nazwą firmy zwycięzcy aukcji – wyjaśnia Burmistrz Miasta Szczecinek, jednocześnie śląc podziękowania uczniom i kadrze szczecineckiego Mechanika za wykonanie konstrukcji. Zwycięska oferta opiewała na sumę 9800 zł.